Esimesed 24h, naeru ja nutuga

Esimesed muljed – Sveta Koplist on väljakujunenud maailmavaatega julge nurruloom. Võimalik, et see tuleb tema algsest elukohast, aga see neiu ei jäta välja ütlemata, kui talle asjad meeldivad või siis mitte. Ehe slaavi hing kolmevärvilise kasuka all 🙂

Positiivse poole pealt on tegu julge ja kompleksivaba kassiga – hõõrub vastu jalgu, norib pai, mängib pisikeste hiirtega, nurrub rõõmsalt ja sööb hea isuga. Kraapimiskoha ja liivakasti näitasin ette, neid kasutab eeskujulikult. Diivanit polnud vaja ette näidata, seda oskab loomulikust intelligentsist sihipäraselt tarbida. Loomulikult, natuke tuleb võõraid asju uudistada, aga see on pigem terve ettevaatlikkus kui argus.

Seda hiirt ilmselt kauaks ei jätku:

Slaavi hinge solvunud poolt oli aga näha eile, kui ma küüsi üritasin lõigata. Urinat, sisinat ja käppadega vehklemist oli omajagu. Samas, ta ei rünnanud kunagi tigedalt, nii et ilmselt saame selle kombe tal küljest lahti.
Samuti tekitas emotsioone fakt, et magamistoa uks pandi õhtul kinni ning Sveta jäi teisele poole. Sellist näugumise arsenali pole mina veel kuulnud – ukse taga kanti ette vähemalt kümme erinevat viisi, kuidas enda nördimust väljendada: hale näu; nõudlik näuuuu!; jooksuaja njääuuuoooo!; ohtlikult põranda vahel kinni oleva kassi näu!näu!näu! ja kõige lõpuks kergelt korisev grrrnäugrrr… (mis kõlas, nagu oleks ta meeleheites endalt pisikese pistodaga üritanud elu võtta). Kirjutades tundub päris lõbus, eksole… noh, kuulates olid esimesed 15 minutit ka.  Peale tundi aega kassikontserti vandusin alla, ootasin pedagoogilistel kaalutlustel vaikse hetke  ja panin ta allakorrusele kinni. Ei tea, kas mõjus kohavahetus või polnud lihtsalt kuulda, aga ülejäänud öö oli vaikne.

Rubriigid: Sveta. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s