Saage tuttavaks – Isis*

Kassiema Isis muutus üleliigseks Raplamaal suvilate piirkonnas ja peitis siis ennast eramu garaaži. Seal ta tõi ilmale kolm imevahvat kassilast. Maja perenaine oli ka eelmistel aastatel päästnud suvilatesse “mahaunustatud” kasse ja nii jõudiski ema oma tittedega Kassiabisse. Nüüdseks on Isise kolm poega kõik uued kodud leidnud. Suures hoiukodus ei saanud Isis aga hakkama, kuna teised kassid ei meeldi talle üldse. Nii pidi ta mõnda aega vetsus elama, et enda ja teiste tervist hoida.

Hoiukodu esimesed muljed on vastuolulised – ta on päris arg, kuigi mingitel tingimustel juba valmis pai vastu võtma. Teisest küljest on ta need kaks tundi ühtejutti lärmanud, küll heledama, küll jämedama häälega. Sekka tuleb ka kurguhäälset jorinat. Ei teagi, kas uus koht mõjub nii, et tuleb suure häälega appi kutsuda 😉 Igal juhul on oodata unetut ööd, nagu need kasside esimesed hoiukodus ikka kipuvad olema.

* Isis sai nime Vana-Egiptuse emaduse ja armastuse jumalanna Isise järgi, soovi korral võib nimi olla ka IS-IS armastusväärse ruutinguprotokolli järgi (hääldus jääb samaks).

Rubriigid: Isis. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to Saage tuttavaks – Isis*

  1. Mann ütles:

    Soovin kogu südamest hoiukodule pikka meelt ja kannatust. Isis on imeliselt hell kiisu, aga nutma ta ilma inimesega kipub. Samas on ta hell paikiisu. Kui selle stressi maha saab, siis peaks Isis õide puhkema. Palju jõudu! Esimene hoiukodu peab kõiki pöidlaid ja käpakesi 🙂

  2. Mann ütles:

    Tegelikult kiisu ei kisanud kuni lapsed olid tema juures. Kui lahkus viimane, siis hakkas hõiskama. Ta ei ole meil kaisus maganud, aga samas toas puuris küll. Proovida võiks RC calm krõbuskeid ja stressi vastast kaelarihma. Kui ta hirmust üle saab, siis ronib kurgu alla nurruma. Kui kisama jääb, siis on rahustid täitsa omal kohal. Tundub, et kass on stressis. Muuseas, kui inimene on lähedal siis kisa ei ole. Lootus on, et kui saab stabiilse keskkonna, siis rahuneb, ainult aega on vaja.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s