Hüljes hüüdnimega Kajakas

Heal lapsel mitu nime – Muhviine esimene hüüdnimi on tema kaalu järgi Hüljes, eriti hülgeline välimus on tal külili lamades. Kajaka häält teeb ta aga öösiti, nii iga tunni tagant. Ei teagi, kas on igav, lahja söök ei maitse või on uue koha stress, aga loodan väga, et varsti muutuvad ööd rahulikumaks.

Manni soovil kirjeldan dieet-toite natuke täpsemalt, ehk on sellest ka ühele teisele kassile abi 🙂 Koguseid tuleb muidugi kassi (üle)kaalust sõltuvalt muuta, õnneks on paki peal ilusad tabelid olemas.

Muhviine kaalub umbes kuus kilo, tema krõbinate päevanorm on 50 grammi (Royal Canin Obesity kliinikutoit kaalu langetavatele kassidele). Kui ta sööks sama toitu ainult konservina, siis konservi päevanorm on 335 grammi. Hetkel pole ma veel toortoitu pakkunud ja tegin enda elu lihtsaks – annan poole päevanormist krõbinates (25g) ja poole konservis (168g). Lisaks kaks korda päevas liigeseravim, aga selle andmise otsustab juba veterinaar.

Kui on huvi toortoitu anda, siis lausrasvase kassi päevanorm on 120-15o grammi ( aitäh Kassiabi toitumisspetsialistile 😉 ). Kui näiteks pool normist anda krõbinaid, siis juurde tuleb 60-75 grammi vähese rasvasisaldusega lihakraami. Kindlasti ei tohi anda kananahka või -sabasid. Lihakraamiks võib olla kanapugu, sea- või veiseneer. Kuni kord nädalas võib anda veise-, sea-, või broilerisüda, kust rasvaosa on ära lõigatud ja teise korra nädalas võib asendada 25 g liha ühe vutimunaga.

Rubriigid: Kassijutud - tervis, toitumine, heaolu, Muhviine. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to Hüljes hüüdnimega Kajakas

  1. jflash ütles:

    Rupskidieet

  2. kassandra ütles:

    Oi, kas 50 g liiga vähe pole? Meile määras arst sama palju laakuva emase kassi päevanormiks 64 g. Toit on sama . Obesity. kiisu on nilustasti kaalu kaotanud. Normaalne on 150-300 g kuus -algul rohkem, edaspidi kaalulangus aeglustub ning 100g kuus on väga ok mõne kuu pärast.

  3. Katja ütles:

    Mul on esimest korda elus ülekaaluline kass, nii et ise ei oska hinnata, usaldan veterinaari arvamust. Pakendi infoleht näitab küll sama grammide arvu – kui kass kaalub kuus kilo ja on 15%-30% ülekaaluline, siis on päevanorm 51g. Ehk ongi küsimus selles, kui palju kassil ülekaalu on?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s