Kass väikeses korteris?

Kassiabi vabatahtlikuna saan aeg-ajalt kirju inimestelt, kes tahaksid endale kassi, aga ei julge looma väikesesse korterisse võtta. On levinud müüt, et kassid peavad õues käima ja neile on vaja oma aeda või vähemalt suurt korterit. Selles osas on jutt õige, et kassid tahavad küüsi teritades enda seljalihaseid harjutada ja võimalusel ronida. Samas on linnas kassi õue laskmine pigem ohtlik – auto alla jäävate loomade hulk on kahjuks päris suur. Tubase kassi saab vähese vaevaga õnneliku hoida (ja kui kass on õnnelik, siis ei tee ta enda allüürnike elu õnnetuks 😉 ).

Ma ei hakka pikemalt peatuma üldistel asjadel, mis kassikese rõõmsaks teevad, näiteks toitumisel, arstiabil ja vajadusel inimesega suhelda. Räägin hoopis praktilistest lahendustest, mis aitavad kassidel väikestes korterites täisväärtuslikku kassielu elada, selle võtmesõna on vertikaalsed pinnad. Kui korteris ringi vaadata, siis kõige suurem ruumipuudus valitseb põrandal ja silmade kõrgusel. Vahel kasutatakse panipaikadena ka laeni kappe, aga üldiselt on meil seintel ja lae all päris palju ruumi, mida kassid hea meelega kasutavad.

Kõige lihtsam lahendus on pesa laial aknalaual, kust näeb nii õue kui tuppa. Kaaluda võib seinale paari riiuli lisamist, kuhu kassil on lubatud minna ja kust ta näeb kogu tuba. Väikesed puitriiulid ei ole kallid ja näevad seinal minimalistlikud välja.

Kassi jaoks on kõige olulisem ronimispuu või post, mis aitab tal väikeses korteris lihaseid harjutada. Kui esikus või mõne ukse kõrval on natuke ruumi, saab vähese vaevaga ehitada ronimispuu, mis ulatub lausa laeni. Näiteks, Baghira puu koosneb ehituspoest saadud vaibarulli sisust ja pikast-kitsast porivaiba jäägist. Porivaip on liimiga rullile kleebitud ja vaiba liitekohad üle klammerdatud ning Kira kasutab seda nii võimlemiseks kui mänguhoos rulli pidi üles ronimiseks. Kulumaterjale mitte arvestades läks kogu ehitus maksma lausa 3,5 eurot (vaibatüki hind).

Ronimispuu kõrvale saab ehitada paar riiulit pikutamiseks ja elu jälgimiseks. Kui ruumi on veidi rohkem, võib teha ringi, kus ühelt poolt saab üles ja teiselt poolt alla.

Võimalusi seintele riiulite või ronimispaikade ehitamiseks on lõputult. Kes vähegi IKEAsse satub, võib soodsalt ehitada midagi sellist või sellist. Lõputult inspiratsiooni saab netiotsinguga “cat shelves” või vaadates spetsiaalselt kassidele mõeldud kodude sisekujundusi.

Ma ei näe ühtegi põhjust, miks kass ei võiks väikeses korteris õnnelik olla. Tuleb ainult kassi valides mõelda ka ruumi suurusele ja kiisule koht leida, olgu see kasvõi lae all 😉

Rubriigid: Kassijutud - tervis, toitumine, heaolu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s