Rubia, sinisilmne iludus

Asso lahkudes tuli meile kass, kes on Kassiabi lehel Sireti nime all, aga mingil põhjusel ei suuda ma seda nime meelde jätta. Peale kassi Silviaks, Silvaks ja kiss-kissiks kutsumist sai ta kiiresti ümber nimetatud – siniste silmade ja heleda kasuka järgi Rubia (hispaanlaste jaoks oleme me kõik “rubiad” – heleda naha ja silmadega).

Aga kassist. Leitud on ta Ida-Virumaa tänavatelt, aga käitumise järgi tundub küll, et ta on varem toas elanud. Sülle ronis kohe ja kui see tema teha oleks, siis seal veedaks ta enamiku aega. Sobib kenasti teiste kassidega – kohalikust ei lasknud ennast üldse häirida.

Rubia puhul tuleb teada kahte asja – esiteks, ta ajab karva. Palju, kohevat, lendlevat, heledat karva. Kahe päeva kammimise tulemusena võiksin juba sokitöökoja avada 🙂 Kui inimest kassikarvad häirivad, siis see kass ei ole tema jaoks.

Teiseks, Kassiabi lehel on küll kirjas, et ta on siiamilaadne, aga see tuleneb pigem tema maskiga mustrist ja sinistest silmadest. See kass on siiamist nii kaugel, kui üldse olla saab. Kui te soovite siiamilaadset kassi, siis see pole kindlasti Rubia.

(Edasi tuleb heietus siiamitest ja kasside värvidest, mis ei ole Rubiaga seotud.)

Ma ei tea, miks iga siniste silmade ning maskiga kassi tahetakse siiamiks kutsuda? See on sama jabur, nagu oleks iga punane auto Ferrari. Jah, siiamitel on maskid, kuid nad on erakordselt pikkade jalgade, väikese pea, suurte kõrvade ning väga madala karvaga kassid. Siiam on häälekas, elav, erakordse lähedusvajadusega kass. Näiteks, all pildil on siiam. Kui mask välja jätta, siis kes leiab Rubiaga veel mõne sarnasuse? 🙂
Ilmselt jäi vene ajast inimestele meelde, et “siamski” oli maskiga kass. Paneme veel juurde linnalegendi konksuga sabast, mis pidi puhast tõugu näitama ja saamegi usutava kuulujutu. (Vihje – puhast tõugu näitab FiFe tõutunnistus, konksus saba tähendab lihtsalt väikest luudefekti.)

Maskiga muster on lubatud üle kümnel kassitõul, näiteks pärslasel, exotikul, ragdollil, birmal (kõik pikakarvalised), lisaks briti lühikarvalisel ja siiamil (lühikarvalised) ja Cornish Rexil, Devon Rexil (lokkis karvaga.)

Kui kodu otsivat kassi just mõne tõuga on vaja võrrelda, siis selle kassi näokuju, karvkate ja luustik on pigem briti lühikarvalist meenutavad (vt kõrvalolevat pilti). Eriti meenutab britlast tema kasuka tihedus ja karva ajamise kogus 🙂

Lõpuks tervitused Helile. Nüüd ma tean, mis tunne on kolm minutit peale koristamist näha õhus karvu lendamas…

Rubriigid: Rubia. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Rubia, sinisilmne iludus

  1. blaipai ütles:

    Apelsin ja tema karvatordid tervitavad imeilusat Rubiat : )

  2. Katja ütles:

    Oi, tervitused ja pai Apelsinile! Ja Sulle lohutuseks, isegi Apelsini karvatorte on vähem kui Rubi omasid 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s