Hoiukodu aasta kokkuvõte

Lõppev aasta oli hoiukodu jaoks esimene täispikk aasta. Teen ajaloo üles märkimise mõttes kiire kokkuvõtte. Statistikast – aasta jooksul vaadati blogi pea 25 000 korda. Sissekandeid oli 89, pilte aga oluliselt rohkem – 183, ehk umbes neli pilti iga nädala kohta. Viidete kaudu leiti blogi kõige sagedamini Kassiabi lehelt, teiseks minu Facebooki kontolt, aga ka kassiabi tuba kahe blogist. Aasta jooksul oli hoiukodus üheksa kassi. Kuna neid on piisavalt vähe, siis jäi igaüks millegagi meelde.

Roosi puhul ei saa ma üle ega ümber tema iginurruvast iseloomust ja oskusest diivanilt selili maha kukkuda. See kass on tõeline lohutaja – mind toetas ta mitmel raskel hetkel, nüüd ravib ta oma päriskodus perenaise peavalu. Lisaks oli ta ainuke kass, kes lipsas mu garderoobi ja tundub, et osa temast jääbki minu riiete vahele.

 

 

Mau oli hoiukodu esimene ja siiani ainuke kaotus. Ma võin päris kindlalt öelda, et see üks nädal Maud ravides oli minu elu kõige pikem nädal. Tänaseni muutun ma üliemotsionaalseks, kui jutt käib kasside vaktsineerimise vajalikkusest – selle kassi elu oleks päästnud üks lihtne vaktsiin.
Nagu ikka – elu juhtub siis, kui oled muude plaanide tegemisega ametis. Läks nii, et Mau tütar ja väike koopia Baghira (pildil) on nüüd hoiukodu ainuke püsikass. Aitäh Marele, kes seda alakaalulist titte toitis ja ravis. Nagu ta enda blogis ütles “See, et kahenädalaselt 78 grammi kaaluv kassipoeg ellu jääb on märkimisväärne ime.”

 

Muhviine veetis minu juures kõikidest hoiukassidest kõige rohkem aega, lausa kolm ja pool kuud. Tänu Muhviinele tean ma nüüd, mis on kasside dieet-toidud ning suudan oma sõpru ehmatada faktiga, et kassil võib olla akne. Lisaks olen ääretult tänulik, et tema uues kodus on magamistoal uks, nii et uus perenaine ei kuule tema öiseid rõõmuhõiskeid või põhjalikku kaevuritööd pissikastis kindla plaaniga Austraaliasse põgeneda. See pilt Muhvist tehti juba uues kodus ja on kuulda, et daam jätkab stabiilselt kaalu langetamist.

 

 

Erinevalt Muhvist oli Luna hoiukodus napilt neli nädalat, millest esimese veetis ta enda pesas ümbrusega harjudes. Luna kohta jõudsin teha ainult viis postitust ja tema on kass, kes läks hoiukodust päriskoju veel ujedana. Luna uuel perel on metsikute kassidega kogemused, nii et minu arvutuste kohaselt peaks ta nüüdseks juba inimesi kenasti ümber käpa keerama.

 

 

 

Kassius (koduselt Jazz) saab kindlalt hoiukodu Aasta Hurmuri tiitli. Kui hoiukodus oleks ruutmeetreid rohkem, siis oleks see kass kindlalt siia elama jäänud – nii võluvat, sarmikat ja karismaatilist kassi pole ma enne ega pärast kohanud. Jazz on kass, kes tõestab, et ilu on mitmesugust – triibulise-valgelaigulisi kasse on palju, tema iseloom on aga tõeliselt armastusväärne. Jazz lihtsalt oskab igale inimesele uksele vastu tulla näoga, et just sind olen ma päev otsa igatsenud.

 

Asso oli hoiukodu selle aasta ainuke kassipoeg ja üllatuslikult ainuke kass, kelle peale Baghira alguses pahane oli. Nii tragi väikest tegelast annab otsida – varem sadamas elanuna ei olnud tal inimestega praktiliselt kokkupuuteid olnud. Hoiukodus oldud kuuga kasvas ta tublilt üle poole kilo ja õppis selgeks palju asju – kraapimisposti otsa ronimise, inimeste usaldamise ning külmakapi ukse hääle peale kohale tormamise.

 

Kaisa on elav tõestus, et kõige püsivamad asjad (st kassid) on ajutised. Kaisa tuli hoiukodusse juba broneerituna vaktsineerimist ja uude koju saamist ootama. Siis selgus aga, et neiul on nahapõletik ja algas ravi. Nüüdseks on ta meil olnud juba pea kaks nädalat ja tänase seisuga on taas plaan ta nädala aja pärast vaktsineerima viia.

 

Sinisilme Rubia on hetkel enda õiget peret ootamas. Rubia on tõeline kaunitar ja ma olen kindel, et ta teab seda ise ka. Sülle nurruma tuleb ta küll ilmega, et inimene, sa ju tahad nii ilusat kassi kratsida? Etteruttavalt võib öelda, et sellest kassist on juba praeguseks kõige rohkem pilte tehtud – see kasukas lihtsalt väärib jäädvusamist.

 

 

 
Aitäh kõikidele peredele, kes aitasid Kassiabi annetusega või meilt endale kassi võtmisega. Kui teil on vähegi mahti, saatke hoiukodule mõni rida või pilt kassi elust uues kodus. Teist kõigist on alati väga armas kuulda.

Ilusat uut aastat!

Rubriigid: Hoiukodu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s