Õekesed Raina ja Ramilda

Paar päeva tagasi jõudsid meile karantiini Majaka tänava õekesed, viiekuused Raina ja Ramilda. Nad on kasvanud tänaval, aga kassitädid olid nii tublid, et lisaks söötmisele harjutasid ka inimesega ja andsid Kassiabile neist teada.

Nüüd alustavad õed inimesega koos elamise õppimist.  Esialgu olen neile veel natuke jube ja ruumi sisenedes peidavad nad ennast lähima kapi alla. Erinevalt metsikutest kassidest ei ole kumbki neist iial susisenud, hammustanud või küünistanud. Kasse kapi alt välja õngitsedes on nad natuke tõrksad, aga turvalises kohas läheb kohe nurr lahti. Hetkel on see turvaline pesa Lola fliisist majake, mida ta enam ei kasuta ja kuhu kaks kassi mahuvad lahedalt nurruma.

Hetkel mobiiliga tehtud udusevõitu pildid, püüan lähipäevadel paremaid teha.

Ramilda on oma ülipika kasukaga väga uhke ja tundub, et tema on kahest valitud ka “suuremaks” õeks. Kapi alt on teda alati esimesena näha, pesas magab eespool ja on igatpidi aktiivsem. Täna oli just tema see, kes otsustas esimesena mööda jalgu nühkima tulla. Nii pika kasuka puhul tuleb kindlasti arvestada vajadusega kiisut iganädalaselt kammida. Hetkel pole ma teda veel kammiga traumeerinud, aga varsti seisab see meil ees.

Raina on väga laheda plüüžisarnase kasukaga, mis on käe all isegi mõnusam kui pikakarvalisel. Püüan teda tulevikus paremini pildile saada, ta on laia ja rahuloleva näoga. Minu vanaema ütles sellist tüüpi kasside kohta alati “saunakassi näoga”.   Nurrumises on aga sama kõva käpp, pai võtab vastu meelsasti ja oli täna valmis isegi mõnusasti süles aega veetma.

Rubriigid: Raina, Ramilda. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

2 Responses to Õekesed Raina ja Ramilda

  1. kassilausuja ütles:

    Jõudu ja jaksu! Kuulsin, et pärast Rainat ja Ramildat on sul vaikselt plaanis hankida teravaid elamusi Mildaga. Kui see tõesti nii on ja seda edu saadab, siis pean sind tõeliseks imetegejaks 🙂

  2. Katja ütles:

    Me korra Lisiga mõtlesime jah sel teemal, et võtaks kumbki ühe õekese, ilmselt läheb inimestega harjumine eraldi elades kiiremini 🙂 See on rohkem Sinu otsustada, kumb mulle sobiks, aga ärgem rutakem asjadest ette, enne on vaja Raina-Ramilda ujedusest jagu saada ja ära vaktsineerida 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s