Kultuurišokk ja näljastreik

Jettal sai täna hoiukodus elatud juba kaks nädalat. Tavaliselt näitavad kassid peale paari nädalat esimesi leebumise märke, Jetta puhul oleme aga vähemalt kuuga arvestanud. Esimesel nädalal sõi ta praktiliselt ainult nii palju, et elus püsida – mõnel ööl vaid kaks grammi kuivtoitu. Eks see ole arusaadav – kuigi paljude kassidega suur hoiukodu tekitab stressi, oli see Jettale kodu kogu tema elu. Nüüd on ta uues kohas, kus on teistsugused lõhnad, hääled, inimesed ja täielik üksindus. Kultuurišokk on normaalne reaktsioon, inimeste ülesanne on kiisu uus elu võimalikult korrapärasena hoida ja mitte Jettale lisastressi tekitada.

Teise nädala lõpuks on Jetta saavutanud taseme, kus ta sööb neljandiku kuni poole täiskasvanud kassi päevanormist. On ka paremaid päevi, kaks viimast päeva on hommikuks konserv kadunud ja krõbinaid veel pealekauba.

Inimeste tulles kössitab Jetta ikka veel kõige kõrgemal riiulil, kuigi viimasel ajal on teda silmatud ka akna peal korvis. Ma saan aru, et kassi liikumine riiulilt korvi tundub ääretult tühine asi, aga Jetta puhul on hetkel iga liigutus arvel. Nii rõõmustame iga pisikese muutuse üle, anname talle rahulikult aega sisse elada ja loodame parimat.

Rubriigid: Jetta. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s