Kasperi 48-tunni muutumine

Esmaspäeva õhtul jõudis meie juurde väike Kasper – umbes kolmekuune kassipoiss Roo tänavalt. Kasperist kasvab korralik iludus – poolpika siidise karva, tumeoranžide silmade ning lumivalgete vurrudega mustas näos. Ainult, et ta on oma senise elu elanud ilma inimesteta ja seepärast kardab meid natuke.

Kuna kassipoegi on võimalik inimesega harjutada kiiremini kui täiskasvanuid, võtsin eile härjal sarvist. Lähenesin pesale, Kasper susises ja puges tahanurka. Võtsin väikese rabeleva karvakera endale rätiku sisse sülle – susinat ei järgnenud, küll aga ettevaatlikud katsed maha hüpata ja plehku panna. Ainuke viis kass hirmust üle aidata on talle palju aega pühendada, niisiis olin ennast raamatuga varustanud ja hakkasin lugema, teine käsi Kasperi peal, et ta sülest minema ei lipsaks. Ega ma ausalt öeldes mingit muutust oodanudki, kui minu suureks üllatuseks hakkas umbes tund hiljem rätiku seest kostma vaikset ning katkendlikku nurru. See muidugi ei lõpetanud tema põgenemiskatseid, aga edasiminek oli sellegipoolest muljetavaldav.

Lugeja säästmiseks ei hakka ma kõiki eilseid ja tänaseid seansse kirjeldama. Küll aga on jõudsalt edenenud minu lugemisvara, olen läbi saanud poolteist raamatut ja õhtu on veel ees 🙂

Täna õhtupoolikul saabus teine murdepunkt – esiteks Kasper enam ei susisenud minu peale, teiseks saavutasime nurru-kompromissi. Kompromiss seisnes selles, et Kasper oli nõus edasi nurruma ka minu kõrval tugitoolis olles:

Samal ajal olin mina nõus enda käe pahupidi keerama, et praktiliselt selja taga lamavat kassi silitada. Nii, kui silitamine järgi jäi, vaatasid mulle otsa kergelt etteheitvad kassipoisi silmad:

Nüüdseks on mul käelihased valusad, aga Kasperi muutumine susisevast kassist nurruvaks kassiks on seda täiesti väärt. Kui ta sellise kiirusega jätkab, on järgmise nädala lõpuks meil koduvalmis nurrukiisu.

Rubriigid: Kasper. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s