Saage tuttavaks – uus Jetta

IMG_8291_v1Jettast on nii palju kirjutada, et ei oskagi kuskilt alustada…

Lühidalt öeldes on meil hoiukodus  nüüd üks väike armas pontšik, kes ei ole üldse sarnane selle hirmunud ja stressist haige Jettaga, kes kuus kuud tagasi meile tuli.
Kui Jetta veel privaatsust ja rahu vajas, sai ta endale ühe remonti ootava toa, kus aknast välja vaadata ja vaikselt inimeste liikumisega harjuda. Suvel olin ma pisarateni liigutatud, kui Jetta esimest korda nurrus ja lasi pai teha. Kui kuulsime teda oma toas kõndimas või mängimas, oli alati põhjust naeratada – stress alaneb, kiisu liigub ja mängib.

Nüüdseks on Jettast saanud mõnus pailoom, kes hommikuti ei pea paljuks magamistuppa tulla ja heleda näuga meenutada, et tal on söögiaeg tulemas 🙂 Pai norima tuleb ta veel ainult oma toas, aga meil on kindel plaan tema turvalist territooriumi vähehaaval laiendada. Selleks sobib kõige paremini muidugi mäng. Nagu paljudel kassidel, on ka Jettal nõrkus laserkiire vastu, mida saab suurel kiirusel haake tehes taga ajada. Nii me siis mängime, alguses tema toas, siis koridoris, siis juba järgmises toas.
IMG_8281_v1

Hetkel tegeleme ka Jetta näopesu populariseerimisega. Stressis kassid unustavad sageli end pesta ja nüüd on vaja Jettale seda uuesti õpetada, et silmapõletik tagasi ei tuleks. Arst andis hea nõu määrida midagi maitsvat talle ninale, mille kass siis käpaga maha peab pesema. Kui seda piisavalt sageli teha, jääb külge ka harjumus niisama nägu pesta. Hetkel peab veel korra nädalas teda niiske vatitupsuga aitama, aga sellest pole lugu – alguses ravisime ta silmi kaks korda päevas.

Mõtlik pontšik – kuhu kadus laserkiir?
IMG_8280_v1

Rubriigid: Jetta. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

3 Responses to Saage tuttavaks – uus Jetta

  1. Maarika ütles:

    Nii hea meel on Jetta üle! Suured -suured tänud Teile…….

  2. Kylie ütles:

    Kyll on armas kohevakene…. Karv ka nii ilusasti läigib 🙂

  3. reet ütles:

    Üliarmas kass. Täpselt samasuguse njau ja figuuriga nagu minu armas varalahkunud (naabrite metsikud tapjakoerad tulid meie aeda ja …) Esmeke. Ilmselt ka sama hea iseloomakesega.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s