Mirja, lihvimata teemant

Mirja sündis Rakveres ühe garaaži all, kuhu kassiema oma pojad toimetas. Sinna ta elama jäigi. Kiisusõbralik proua toitis ja nunnutas teda kaks aastat iga päev. Siis otsustati garaažid lammutada, kiisule enam elukohta polnud ja proua teda endale võtta ei saanud. Meeleheitliku sammuna, et lemmikkiisu ei jääks tavaliseks hulkurkassiks, viis ta Mirja kliinikusse “magamapanekuks”. Kliinikurahvas noort kassi hukata ei suuntnud. Nii elas Mirja mitu kuud Rakvere kliinikus puuris, kust ta jõudis lõpuks Kassiabisse ja sealt meie hoiukoju. Esmaspäeva õhtul meie juurde jõudes oli ta päris ehmunud:
IMG_8680_v1

Niisiis on Mirja olnud tänavakass ja puurikass, aga mitte iialgi toakass. Meie eesmärk on teda nii palju inimeste ja tubase eluga harjutada, et saaksime ta rahuliku südamega uude koju saata.

Kõigepealt on tal tänavakassi elust jäänud komme käpaga lüüa, kui ta on ebakindel või enam pai ei taha. Huvitaval kombel sudib ta käpaga ka siis, kui soovib veel sügamist. Ebamugav on see mõlemal juhul, sest küüned on tal nõelteravad. Nii, et Mirja kommete parandamisega tuleb meil kõvasti vaeva näha.

Puurikassi ajast on Mirjale jäänud stress – kiisu pupillid hakkavad kiiresti edasi-tagasi liikuma, kui inimene äkilisema liigutuse teeb. Ise toas ringi liikumine on samuti jube, aga eks selle vastu aitab ainult aeg. Enda kohaks valitud riiulil on Mirjal juba päris mõnus olla – kuna tema toas ei ole kütet, panin riiulile soojakoti ja see paistab talle hästi sobivat:
IMG_8702_v1

Kolmandaks peab Mirja ära õppima, kuidas käib kammimine. Praegu on tal kasukas väga auguline, sest kliinikus tuli tänaval tekkinud pusad lihtsalt ära lõigata. Selleks, et ta pikk ja kaunis kasukas enam pulsti ei läheks, peab uus kodu saama Mirjat vähemalt ülepäeviti kammida. Kammimiseks on vaja aga inimest nii palju usaldada, et ta harja (või veel hullem, teravate kääridega) enda kõhu alla lubada…

See, et Mirja lubab endale ettevaatlikult pai teha, on igal juhul väga hea algus. Vaatame rahulikult, mis homne päev toob.
IMG_8690_v1

Rubriigid: Mirja. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Mirja, lihvimata teemant

  1. Merle ütles:

    Tõeline iludus:) Nüüd on kassike küll heades kätes…..

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s