Enesekindlusest – seekord minu omast

Esimene nädal Mirjaga oli kummastav. Paar päeva sain talle täitsa sabani pai teha, siis hakkas kassil hirmus ja sain käpaga. Ta ei löönud kurjalt, aga kuna küüned olid nõelteravad, siis natuke nahka võtsid ikka käelt kaasa. Järgmised paar päeva olin ettevaatlikum ja tegin pai ainult peale ja põskedele. Oh üllatust – varsti sain ka selle eest käpaga! Nii meie suhted läksid allamäge kuni sinnamaani, et nädala lõpus tuli susin ja käpaviibutus juba selle peale, et ma tuppa sisse astusin. See oli minu jaoks selge märk, et asjad peavad muutuma.

IMG_8693_v2

Pühapäeval panime mehega nahkkindad kätte, kummeeritud jakid selga ja lähenesime ettevaatlikult susisevale kassile. Üllatuslikult rabeles ta väga vähe kassi kohta, kes ei ole küünte lõikamisega harjunud. 15 ärevat minutit hiljem olid kassil kõik küüned lühikesed ja meil ikka veel kõik näpud alles.

Päris huvitav oli aga meie esimene kohtumine peale küünte lõikust. Nagu ikka, Mirja vaatas mind ja susises. Ma ei lasknud ennast sellest heidutada ja tegin rahulikult pai. Mirja mõtles, susises veel ja keeras pea löön-kohe-käpaga asendisse, mille peale olin varem käe ära võtnud. Jätkasin paitamist. Selle peale otsustas Mirja, et pole midagi teha, tuleb veidi käpaga vehkida. Lasin tal ennast patsutada ja jätkasin paitamist, nagu poleks midagi juhtunud. Ma ei kasuta seda väljendit kasside puhul sageli, aga selle peale oli Mirjal täiesti üllatunud ja hämmeldunud nägu peas: “Mis mõttes?! Ma ju näitasin, kes on ülemus? Kui tuhm saab üks inimene olla?”

Hea uudis on see, et alates pühapäevast liiguvad meie suhted vaikselt, kuid kindlalt paremuse poole. Minu ebakindlus sai ületatud ja see tekitab turvatunnet ka Mirjale. Aga see on juba järgmise postituse teema 🙂

Rubriigid: Mirja. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s