Kuidas teha hea ja odav kassipuu?

Kunagi ammu kirjutasin ma ühe jutu sellest, et tubane kass võib väikeses korteris olla hästi treenitud, aktiivne ja õnnelik.

Meie kohalikud kassid on samuti ainult tubased ja nende vana ronimispost oli juba väga karvane. Nii osustasime sõbrannaga, et teeme kassidele uued ronimispostid. Poodides maksavad mitmemeetrised puud vähemalt 50 eurot ja sageli avastavad nõutud kassiomanikud, et kassid ei ole nööri ja kunstkarusnahaga puust eriti vaimustuses. Minu kahemeetrise kassipuu eelarve tuli umbes 7 eurot (arvestusega, et tööriistu ei pea ostma minema) ja siiani ei ole ma ühtegi kassi näinud, kellele ei meeldiks porivaipa pidi mänguhoos üles kraapida.

Vaja läheb:
Papist vaibarull – need, mille peale vaibad keritakse. Saab vaibapoodidest.
Porivaip – see tavaline. Mida karedam, seda parem.
Liim või silikoonhermeetik;
Vaibanuga või plekikäärid,
Mõõdulint;
Klammerdaja ja klambrid (klambri pikkus võiks olla vähemalt 10mm).

1. Lõika papist rull õigesse mõõtu. Lasnamäe Vaibaparadiisis olid nii toredad härrad tööl, et lõikasid torud meile juba parajasse pikkusesse.

2. Lõika vaip õigesse mõõtu. Vaipa lõigates arvesta, et vaiba pikkus on toru pikkus + 5cm, laius on toru umbermõõt + 5 cm. Meie ostsime vaiba juba õige laiusega. Pikkus peab veidi üle olema, siis saab hiljem vaiba tagasi toru sisse keerata.
1

3. Möksi vaiba peale mõõdukas kogus liimi. Meil liimi ei olnud, läks peene nimega silikoonhermeetik, mille mees kangelaslikult leidis ja mille õigest otstarbest mul ei ole aimugi.
2

4. Suru vaip tugevalt ümber posti. Otsi üles klambrid, mille Su kass ära varastas ja klammerda vaip umbes kümnesentimeetriste vahedega kinni, et seda enam-vähem rulli küljes hoida.3

4. Mine klambripüssiga hulluks ja klammerda kogu serv suhteliselt tihedalt üle. Siin pildi peal on klambripüss valetpidi, klambrid peaksid jääma suunaga ülevalt alla, siis ei jää kasside küüned metalli taha kinni.
4

5. Keera vaiba ots posti ülemise serva sisse tagasi. Klammerda sisemisest servast veel kord üle, et kärmed käpad ei saaks vaipa posti seest välja õngitseda. Kui Su kassil on kiiduväärt omadus pead kitsastesse kohtadesse toppida, võid toru ülemisse otsa midagi veel ette panna.
5

6. Enne üles panekut lase postil 24h kassivabalt seista, et liim kuivaks. Ootamise ajal leiab kass loomulikult uued ronimiseks sobilikud kohad.
10

7. Selleks, et post põrandal libisema ei hakkaks, võid põrandasse keerata kolm kolmnurkselt paigutatud uksestopperit, kuhu otsa rull otsapidi seisma jääb. Stopperid jäävad rulli sisse peitu, nii et väljast ei jää midagi näha (Tegelikult jäi prügi näha. Korralikes kodudes koristataks see muidugi enne pildi tegemist ära).
8

8. Kui kassil on juba kuskil kõrgel enda lemmikkoht, siis pane post tavaliste nurgikutega seina külge, vaiba liitekoht seina poole. Meie kasutasime juba olemasolevat kassiriiulit, mis on tegelikult seina külge keeratud puidutükk, kuhu omakorda kinnitub post. 7

9. Anna kratsipuu kasutusse.
9

Rubriigid: Hoiukodu, Kassijutud - tervis, toitumine, heaolu. Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

1 Response to Kuidas teha hea ja odav kassipuu?

  1. Kats ütles:

    Väga äge idee! 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s